KOM
Öncü Marka

Mayo ve İç Çamaşırı sektöründe Türkiye'nin tek ve en büyük entegre tesisine sahip olan Kom Tekstil ve Konfeksiyon Sanayi A.Ş., aynı zamanda sektör lideri konumundadır.

Kom Tekstil ve Konfeksiyon olarak  Kadın, Erkek ve Çocuk kategorilerine yönelik hazırladığı koleksiyonları ile İç Çamaşırdan, Mayoya uzanan geniş bir ürün yelpazesi bulunmaktadır.

Kom' un bugünlere yolculuğu 1950'li yıllara uzanmaktadır. 1950 yılında Hasan Cansız tarafından Galatasaray’da küçük bir atölyede iç çamaşırı üreticisi olarak Kom ticari hayatına başladı.

 

Kom Tarihçe

1961 yılında Şişli-Bomonti’de ilk tesisinde kendi kumaş ve dantelini üretebildiği ilk fabrikasına geçti. Aynı yıllarda "Manhattan International" ile bir lisans anlaşması yaparak erkek gömlek dikimine başladı.

1970'lerde Amerikan çamaşırı firması "Hollywood Vasserette" ile bir lisans anlaşması yaparak edindiği know-how ile üretim hacmi büyüdü.

1978 yılında erkek gömlek üretimine son verip, bir Italyan ve Fransız mayo markası ile özel bir anlaşma yaparak Türkiye için üretime başladı. Modaya uygun mayo konusunda ilk ve en büyük şirket oldu.

Kom'un 1980'li yıllarda boyama, apre ve baskı konusunda yatırıma gidilerek bu alanda Pisa Tekstil ve Boya Fabrikaları A.Ş. kuruldu.

Günümüzde Kom

İstanbul Yenibosna'da Pisa Tekstil 25.000 metrekarelik entegre tesislerinde, iplikten nihai ürüne kadar olan tüm operasyonlarıyla yılda 1 milyon adede yakın erkek, kadın ve çocuk mayosu üreten Kom'un iç çamaşırında ise üretim adedi 2.5-3 milyon adet olmaktadır.
ABD, Danimarka, Almanya, Ingiltere, Rusya, Israil, Avusturya, Çek Cumhuriyeti, Macaristan, Yunanistan, Ispanya, Belçika, Şili, Kanada, Mısır, Lübnan, Birleşik Arap Emirlikleri ihracat yapılan ülkelerden bazılarıdır.