ÇÖZGÜLÜ ÖRME KUMAŞ
YUVARLAK ÖRME KUMAŞ
BASKILI KUMAŞ
MERSERİZE KUMAŞ
TARİHÇE

Pisa Tekstil, 1988 yılından bu yana mayo, iç çamaşırı, spor ve rahat günlük kullanım ürünleri segmentinde örme kumaş üreticisi olarak hizmet vermektedir. 
Kumaşlarımız, İstanbul, Türkiye’de kurulu, tam entegre (örgü, boya-apre ve bitim işlemleri) fabrikamızda üretilmektedir. 
Yuvarlak ve Çözgülü Örme makinalarında ustalıkla uygulanan tekniklerle üretilen kumaşlar, boya apre tesisinde gördüğü işlemler ile son moda eğilimlerine uygun, estetik ve katma değeri yüksek kumaşlar haline dönüşmektedir.
Bu süreçte uzmanlığımızı kazandığımız dönüm noktalarını keşfedin…

 

 

ÖRME
Pisa Boyahane

Her cins elyaftan üretilmiş yuvarlak ve açık en örgü kumaşların boya ve terbiye işlemleri, müşterilerimizin beklentileri doğrultusunda gerçekleştirilmektedir.

Özellikle elastan karışımlı sentetik kumaşların boya - terbiye işlemlerinde, müşteri memnuniyetini en üst seviyelere çıkaran üretim yeteneğimiz ile sektörümüzde öncü olmayı sürdürüyoruz.

Boya ve terbiye işlemlerinde kullanılan makine teknolojilerini yakından takip ederek, makine parkurumuzu günün teknolojilerine göre yeniliyoruz. 

Çözgülü Örmede Teknoloji

Çözgülü örme kumaş bölümü, ürün çeşitliliği, yenilikçi anlayışı ve yüksek ürün kalitesi ile işletmemizin lokomotifi olarak çalışmalarına devam etmektedir.

Mayo, iç çamaşırı, aktif yaşam, korse ve astar gibi ürünlerde kullanılabilecek, yüksek elastikiyet ve performansa sahip geniş sentetik kumaş çeşidimiz ile uzun yıllardır müşterilerimize hizmet sunmaktayız.

Çözgülü Örme Çeşitlerimiz

Zengin makina parkurumuz ile trikot, triko-triko, powernet, korselik, dublelik, mayoluk gibi farklı örgü çeşitlerinde kumaşlar üretiyoruz. Ayrıca Çözgülü Elektronik Jakar makinelerimizde farklı tasarımlar ile koleksiyonumuza çeşitlilik kazandırıyoruz.

Moda Renkler

Yeniliğe odaklanmamız sayesinde, son dönem üretim teknolojilerini kullanarak, müşteri taleplerine hızlı çözümler bulabiliyoruz. Üretim parkuru ve kapasitemiz, büyük miktar üretimlerin yanı sıra, daha küçük miktarlarda koleksiyon ve numune üretimlerine de hızlı cevap verebilecek şekilde organize edilmiştir. 

Uzun yılların kazandırdığı deneyimi, yeni teknolojilerle birleştirip özel apreler ile kumaşlara fark katıyoruz.

Yuvarlak Örmede Zengin Çeşit

Yuvarlak örme departmanımızda son teknoloji örgü makineleri kullanılarak süprem, interlok, ribana, jakar, pike gibi farklı örgü çeşitlerinde kumaşlar üretilmektedir. 24 Fein’dan 50 Fein’a kadar uzanan geniş makine parkurumuz ile müşterilerimize hizmet vermekteyiz.

Kumaş Yapılarımız

Üzerinde taşıyana rahatlık ve hoş bir görünüm sağlayan kumaş tasarımlarımız güneşin zararlı ışınlarına karşı yüksek koruma sağlarken, klor ve tuzlu suyun olumsuzluklarına da direnç göstermektedir. 

Kusursuz Üretim

Kumaş üretiminin her aşamasında - iplik seçimi, örgü makine ayarları, boya-apre ve bitim işlemleri -  titizlikle çalışılıp standart bir üretim gerçekleştirmek için prosedürler oluşturulmuştur.

Kumaşta Uzmanlık

Pisa Tekstil, sahip olduğu teknoloji ve ar-ge gücü sayesinde, polyamide, polyester, ipek, kaşmir, yün, keten, pamuk, viskon, modal, floş, tencel ve bunların lycralı karışımlarından oluşan örme kumaşlarda uzmanlaşmış ve yüksek kalitede üretim gerçekleştirmektedir. 

Her Daim Yenilikçi

Kurulduğu günden itibaren bilim ve teknolojideki gelişmeleri yakından takip eden Pisa Tekstil, nitelikli insan gücü ve Ar-Ge faaliyetleri sayesinde teknik tekstil alanında uzmanlaşarak en son moda eğilimlerine uygun, katma değeri yüksek kumaşları üretebilir duruma gelmiştir.

Tüm bu deneyimlerimizi uluslararası moda arenasındaki gücümüz ile birleştirdiğimizde, sektördeki öncülüğümüzü koruyacağımıza inanıyoruz. 

Sınırsız Yaratıclık

Baskı departmanımız moda trendlerini takip ederek, düz ve baskılı kumaşların mükemmel şekilde uyum yakalayabildiği, geniş renk, desen ve apre özelliklerine sahip kumaşlar geliştirmektedirler. Kumaşlarımız teknik özellikleri ve üretim detaylarının yanı sıra estetik kalitesi ile de ön plana çıkmaktadır.

Tasarımın Gücü

Pisa Kumaş' ın sınırsız tasarım gücünü oluşturanlar unsurlar;

 • geniş ve sürekli zenginleştirilen renk çeşitliliği
 • apre ve tuşe özelliklerinde zengin seçenek
 • yüksek çözünürlüklü baskılar
 • birbiriyle uyumlu desen ve düz kumaş kombinasyonları
Pisa Merserize Kalitesi

Türkiye' de merserize kumaş üretiminde lider durumdayız. Merserize kumaş kalitelerinde, teknolojiyi yakından takip ederek ve çeşitli Ar-Ge çalışmalarıyla kendimizi geliştirmeye devam ediyoruz. Farklı apre seçenekleriyle farklı tuşe ve özellikte merserize kumaşlar sunuyoruz. 

Yüksek Teknoloji

Türkiye' de ilk merserize kumaş üretimini yapan Pisa, yüksek teknoloji yuvarlak örme makinalarında üretilen merserize kumaş kaliteleri ile her zaman kendini geliştirmeye devam etmektedir. Merserize kumaş çeşitlerimiz uzun deneyimlerimiz sayesinde ortaya çıkardığımız bir ürünümüzdür. 

Yeni Teknoloji

Pisa Tekstil olarak, büyük endüstriyel kapasitemizi, yeni tekstil teknolojileri ve uzun yıllara dayanan deneyimimizle birleştirerek, temel üretim faaliyetlerimizi geliştirdik. Örgü Kumaş üretimindeki bilgi ve deneyimimiz, sentetik örme üreticileri arasında önemli bir yer edinmemizi sağladı.

Örme Üretimi

Yuvarlak örme, çözgülü örme, jakar makinaları gibi geniş makine parkurumuz ile kendi niş pazarımızda ihtiyaç duyulan ve talep edilen her türlü sentetik ve fantezi örme kumaş üretimini rahatlıkla gerçekleştirebilmekteyiz. 

Teknoloji Uzmanları

Üretimde makineleşmenin yanı sıra, uzman teknik kadromuz ile kendimize daha fazla güveniyoruz. İç bünyemizdeki teknik ve çıraklık eğitimleriyle, işçisinden teknisyenine kadar 'Tekstil Teknoloji Uzmanı' yetiştiriyoruz. 

Baskı Departmanı

Baskı departmanımız moda trendlerini takip ederek, düz ve baskılı kumaşların mükemmel şekilde uyum yakalayabildiği, geniş renk, desen ve apre özelliklerine sahip kumaşlar geliştirmektedirler. Teknik özellikleri ve üretim detaylarının yanı sıra estetik kalitesi ile de ön plana çıkan Pisa Tekstil, sentetik ve sentetik elastanlı kumaşlarda Dijital Baskı Teknolojisini kullanmaktadır. 

Tasarım Özelliklerimiz

Pisa Kumaş' ın sınırsız tasarım gücünü oluşturanlar unsurlar;

 • geniş ve sürekli zenginleştirilen renk çeşitliliği
 • apre ve tuşe özelliklerinde zengin seçenek
 • yüksek çözünürlükte baskılar
 • birbiriyle uyumlu desen ve düz kumaş kombinasyonlarıdır.
Pisa Kumaş Kalitesi

Pisa Tekstil’de üretilen her kumaş %100 kontrol edilmektedir.

Kumaşlar, Fiziksel Kalite Kontrol Testlerine tabi tutulduktan sonra görsel olarak kontrol edilerek müşteri isteklerine uygun olarak sevk edilmektedir.

Laboratuar

Kalite Kontrol Laboratuvarımızda, sıcaklığı ve nemi ayarlanmış kondisyon odası ve standart renk odası bulunmaktadır. 

Kalite kontrol Laboratuvarımızda uluslararası standartlarda veya müşteri isteğine bağlı olarak özel standartlarda testler yapılmaktadır.

 • BS-EN-ISO
 • M&S
 • NEXT
 • H&M
 • INDITEX
Pisa Koleksiyon

Koleksiyonlarımızı sezonluk moda eğilimlerini takip ederek renkli ve çeşitli kaliteler ile oluşturmaktayız. Her sezon yeni kaliteler ile koleksiyonlarımızı geliştirirken, müşteri talepleri doğrultusunda önceki sezonlara ait desen ve renklerin üretimini de gerçekleştirebilmekteyiz.

Özel Tasarımlar

Kendi tam entegre kumaş üretim tesisi ve teknolojisi ile Pisa Tekstil, dünyanın önde gelen markaları arasında olup, kendi alanında Türkiye'nin lider kumaş üreticisidir. 30 yılı aşkın bir süredir kalite, yaratıcılık ve güvenilirlik ile tanınan Pisa Tekstil, özellikle Mayo ve İç Çamaşırı kumaş üretiminde üst pazar segmentinde uzmanlaşmıştır. 

Lider Üretici

Kendi tam entegre kumaş üretim tesisi ve teknolojisi ile Pisa Kumaş, dünyanın önde gelen markaları arasında olup, Türkiye'nin lider kumaş üreticisidir. 30 yılı aşkın bir süredir kalite, yaratıcılık ve güvenilirlik ile tanınan Pisa Kumaş, özellikle Mayo ve İç Çamaşırı kumaş üretiminde üst pazar segmentinde uzmanlaşmıştır. 

Koleksiyon Stilleri

Müşterilerimiz ile gerçekleştirdiğimiz yakın çalışmalarımız sayesinde, taleplere uygun özel tasarımlar, yeni renkler ve özel koleksiyonları kolaylıkla geliştirebilmekteyiz. Klasik ve elegant tasarımlardan, modern ve farklı çizgilerdeki tasarımlara kadar uzanan her tasarım, Pisa Tekstil tecrübesi ile kaliteli kumaşlara dönüşür.

Pisa Kumaş Koleksiyonları

Sürekli olarak gelişen Pisa Kumaş Koleksiyonları,

 • rahat ve konforlu
 • yumuşak dokulu
 • mükemmel uyumlu
 • nefes alabilen ve homojen dağılımlı kumaşlar sunar. 
OEKO-TEX® STANDARD 100

Pisa Tekstil’de üretilen tüm kumaşlar Oeko-Tex Standard 100’ e uygun olarak üretilmektedir. Pisa Tekstil kumaş koleksiyonundaki kaliteler sağlığa zararlı madde içermemektedir ve kullanıcısına zarar vermeyecek şekilde üretilmiştir. 

TS-EN ISO 9001 & ISO 14001

ISO 9001: 2008 / Kalite Yönetimi Sistemi:
Ürün ve hizmet kalitesinde sürekliliği sağlamak ve daha iyiye ulaşmak için 1996 yılından itibaren uyguluyoruz.

ISO 14001:2004 Çevre Yönetim Sistemi:
Doğayla dost üretim politikamız doğrultusunda, olumsuz çevresel etkileri azaltmak ve kirliliği önlemek amacıyla 1999 yılından itibaren çevresel faaliyetler programlarını uyguluyoruz.
 

GOTS (Global Organik Tekstil Standartı)

GOTS (Global Organic Textile Standard): Bu standardın amacı üretim zinciri boyunca çevresel ve toplumsal açıdan tüketiciye güvenilir organik ürün teminatı vermektir.

REACH

REACH (Registration, Evaluation, Authorisation and Restriction of Chemicals) ile istenen hedef, öncelikli olarak insan  ve çevre sağlığının muhafaza edilmesi, üreticilerde kimyasal maddelerle alakalı meydana gelebilecek tehlikeler hakkında farkındalık yaratarak duyarlı işletmeler yaratmaktır. İşletmemizde Reach’e uygun, insan ve çevre sağlığına duyarlı olarak üretimlerimizi gerçekleştirmekteyiz. 

Marks & Spencer

Kalite Kontrol Laboratuvarımız “Marks & Spencer” tarafından akredite edilmiştir.

Nanoteknoloji

Kurulduğumuz günden itibaren bilim ve teknolojideki gelişmeleri yakından takip ederek, iplik, boya-kimyasal, makine vb alanlarda daha iyiyi arayarak teknik tekstil alanında uzmanlaşıyor ve kumaş koleksiyonumuzu yeniliyoruz.

Nanoteknoloji ve micro kapsül uygulamaları ile kumaşlarımızı geliştirip, akıllandırıyoruz. Akıllı kumaşlarımızdaki micro kapsüller sürtünme veya vücut ısısındaki artış sonucu salınır ve giysiler giyildiğinde cilde etki eder. Çeşitlerine göre yıkama dayanımları farklılık gösteren bu uygulamaların etkileri kanıtlanmıştır.

Fonksiyonel Kumaşlar

Pisa akıllı kumaşlarımız; 
Su-Kir-Yağ itici kumaşlar,
Hızlı kuruyan kumaşlar,
Serinletici kumaşlar,
Vücut sağlığı için Aleo-Vera’lı kumaşlar,
Yaşlanma karşıtı anti-oksidan etkili kumaşlar,
Selülite karşı ve vücut sıkılaşmasını sağlayan vitamin ve kafein özlü kumaşlar,
Termal su özleri barındıran sağlıklı kumaşlar
Kokulu kumaşlar (çilek, çikolata, yeşil çay, vanilya koku seçenekleri)

Doğayla Dost

Her zaman doğayla dost üretimi ilke edinmiş Pisa Tekstil, atık yönetimi, enerji ve su tasarrufu, atık su arıtma tesisi, zararlı kimyasalların kullanımının engellenmesi gibi birçok çevre projesine imza atmıştır. 

Çevre Duyarlılığı

Pisa Tekstil, başta üretim olmak üzere tüm süreçlerini, çevresel, sosyal ve finansal sürdürülebilirlik stratejisi doğrultusunda yönetmeyi temel almıştır.

Pisa Tekstil olarak, ufkumuzu genişletmeye ve büyütmeye devam ederken, sosyal ve çevresel sorumluluğumuzun bilinciyle, yaşadığımız ve çalıştığımız topluma iyi niyet inşa etmeyi taahhüt ediyoruz.
İleriki nesillere yaşanabilir bir dünya bırakmak için, etik seçimlerde bulunmak, akıllı iklim çözümleri geliştirmek, doğal kaynakları korumak vb çevresel faaliyetler yürütüyoruz. 
 

Sınırsız Gelişim

Pisa Tekstil, sadece kumaş kalitesi, yaratıcılığı ve doğaya olan duyarlılığı ile değil, ticari ve endüstriyel ilişkilerindeki prensipleri ile de adından söz ettirmektedir.
Yeni materyaller, yeni tasarımlar ve koleksiyonlar hazırlarken, müşterilerimizin ve çalışanlarımızın fikirlerine önem veriyoruz. 

Pisa Tekstil olarak, bünyemizde yer alan çalışanların cinsiyet dağılımıyla da gurur duyuyor; kadınların sorumlu ve liderlik pozisyonlarında yer almasına her zaman önem veriyoruz. Üst ve orta düzey yöneticilerin %60' ı kadın çalışanlarımız oluşturmaktadır.

Öncü Marka

Mayo ve İç Çamaşırı sektöründe Türkiye'nin tek ve en büyük entegre tesisine sahip olan Kom Tekstil ve Konfeksiyon Sanayi A.Ş., aynı zamanda sektör lideri konumundadır.

Kom Tekstil ve Konfeksiyon olarak  Kadın, Erkek ve Çocuk kategorilerine yönelik hazırladığı koleksiyonları ile İç Çamaşırdan, Mayoya uzanan geniş bir ürün yelpazesi bulunmaktadır.

Kom' un bugünlere yolculuğu 1950'li yıllara uzanmaktadır. 1950 yılında Hasan Cansız tarafından Galatasaray’da küçük bir atölyede iç çamaşırı üreticisi olarak Kom ticari hayatına başladı.

 

Kom Tarihçe

1961 yılında Şişli-Bomonti’de ilk tesisinde kendi kumaş ve dantelini üretebildiği ilk fabrikasına geçti. Aynı yıllarda "Manhattan International" ile bir lisans anlaşması yaparak erkek gömlek dikimine başladı.

1970'lerde Amerikan çamaşırı firması "Hollywood Vasserette" ile bir lisans anlaşması yaparak edindiği know-how ile üretim hacmi büyüdü.

1978 yılında erkek gömlek üretimine son verip, bir Italyan ve Fransız mayo markası ile özel bir anlaşma yaparak Türkiye için üretime başladı. Modaya uygun mayo konusunda ilk ve en büyük şirket oldu.

Kom'un 1980'li yıllarda boyama, apre ve baskı konusunda yatırıma gidilerek bu alanda Pisa Tekstil ve Boya Fabrikaları A.Ş. kuruldu.

Günümüzde Kom

İstanbul Yenibosna'da Pisa Tekstil 25.000 metrekarelik entegre tesislerinde, iplikten nihai ürüne kadar olan tüm operasyonlarıyla yılda 1 milyon adede yakın erkek, kadın ve çocuk mayosu üreten Kom'un iç çamaşırında ise üretim adedi 2.5-3 milyon adet olmaktadır.
ABD, Danimarka, Almanya, Ingiltere, Rusya, Israil, Avusturya, Çek Cumhuriyeti, Macaristan, Yunanistan, Ispanya, Belçika, Şili, Kanada, Mısır, Lübnan, Birleşik Arap Emirlikleri ihracat yapılan ülkelerden bazılarıdır.

Interfiliere Paris 2017

21 - 23 Ocak 2017 tarihleri arasında Paris, Fransa' da gerçekleştirilen Interfilière fuarında Pisa Kumaş olarak yeni koleksiyonlarımızı sergiledik. 

Stand: N18

Munich Fabric Start 2017

31 Ocak - 2 Şubat 2017 tarihleri arasında Münih, Almanya' da gerçekleşen Munich Fabric Start fuarında Pisa Kumaş olarak yeni koleksiyonumuzu sergiledik. 

Hall 4 / Stand F11

TexFusion London 2017

28 - 29 Mart 2017 tarihleri arasında Londra, İngiltere' da gerçekleşen TexFusion London fuarında Pisa Kumaş standımızda yeni koleksiyonumuzu sergiledik.

Intima Juliet 2017

Uluslararası tanınmışlığa sahip Fransız iç giyim dergisi Intima'nın temmuz sayısında Pisa Tekstil olarak yerimizi aldık 

ÇEVRE POLİTİKASI


Tekstil endüstrisindeki kimyasal madde kullanımı, su ve enerji tüketimi, üretim sonrası oluşan atıklar çevre için her zaman endişe kaynağı olmuştur. Buna karşın Pisa Tekstil olarak, üretimin her aşamasında iyileştirmeler yaparak bu olumsuz etkileri en aza indirmek için yoğun çaba harcıyoruz.
Şirketimiz, sahip olduğu insan kaynağını en büyük sermayesi, varlığını ve rekabet üstünlüğünü sağlayan en önemli gücü olarak görmektedir. Çalışanlarımızın bilgi, beceri ve yetkinliklerinin geliştirilmesi için öğrenme olanakları yaratarak, birey ve ekip düzeyinde performansı artıracak eğitimler gerçekleştiriyoruz.

KURUMSAL VİDEO