Çevre Duyarlılığı

Pisa Tekstil, başta üretim olmak üzere tüm süreçlerini, çevresel, sosyal ve finansal sürdürülebilirlik stratejisi doğrultusunda yönetmeyi temel almıştır.

Pisa Tekstil olarak, ufkumuzu genişletmeye ve büyütmeye devam ederken, sosyal ve çevresel sorumluluğumuzun bilinciyle, yaşadığımız ve çalıştığımız topluma iyi niyet inşa etmeyi taahhüt ediyoruz.

İleriki nesillere yaşanabilir bir dünya bırakmak için, etik seçimlerde bulunmak, akıllı iklim çözümleri geliştirmek, doğal kaynakları korumak vb çevresel faaliyetler yürütüyoruz.

Sınırsız Gelişim

Pisa Tekstil, sadece kumaş kalitesi, yaratıcılığı ve doğaya olan duyarlılığı ile değil, ticari ve endüstriyel ilişkilerindeki prensipleri ile de adından söz ettirmektedir.

Yeni materyaller, yeni tasarımlar ve koleksiyonlar hazırlarken, müşterilerimizin ve çalışanlarımızın fikirlerine önem veriyoruz.

Pisa Tekstil olarak, bünyemizde yer alan çalışanların cinsiyet dağılımıyla da gurur duyuyor; kadınların sorumlu ve liderlik pozisyonlarında yer almasına her zaman önem veriyoruz. Üst ve orta düzey yöneticilerin %60′ ı kadın çalışanlarımız oluşturmaktadır.

Sürdürülebilirlik

Pisa Tekstil olarak, sürdürülebilirlik ve doğaya dost felsefemizi tüm üretim süreçlerimizin merkezine yerleştiriyoruz. Her bir kumaş kalitemiz, çevre dostu ve yenilikçi yaklaşımlarımızın birer yansımasıdır.

Son teknoloji makinelerle donatılmış tesislerimizde, daha az su ve enerji kullanarak doğaya olan etkilerimizi en aza indiriyoruz. Modern ve verimli üretim yöntemlerimizle, doğal kaynakları korurken, yüksek performanslı ve estetik ürünler sunuyoruz. Sürdürülebilir kumaşlarımız, sadece modaya değil, gezegenimize de katkı sağlıyor.

2025 yılı için hedeflerimiz içinde  yağmur suyu toplama kanalları ile topladığımız suyun  fabrikada geri kullanılması, 2026 yılı için de ise arazimizde kullanım dışında olan 1000 m2 alana güneş panelleri yatırımı ile ofislerde kullanılan enerjinin buradan sağlanması yeralmaktadır.

Renklerin, desenlerin ve dokuların buluştuğu yerde kumaş, bir sanat eserine dönüşür.