GLOBAL RECYCLE STANDART

GRS sertifikasyonu geri dönüştürülmüş içeriklerin, gözetim zincirinin, sosyal ve çevresel uygulamaların ve kimyasal sınırlamaların üçüncü taraf sertifikasyonuna yönelik gereklilikler belirleyen uluslararası, gönüllülüğe dayalı tam bir ürün standardıdır.

Pisa Kumaş olarak sahip olduğumuz “Global Recycle Standard” Küresel Geridönüşüm Standartı sertifikası ile R-Pet ürünlerde belirli kalite standartını yakalayan kumaş üretimini gerçekleştirmekteyiz.

OEKO-TEX® STANDARD 100

Pisa Tekstil’de üretilen tüm kumaşlar Oeko-Tex Standard 100’ e uygun olarak üretilmektedir. Pisa Tekstil kumaş koleksiyonundaki kaliteler sağlığa zararlı madde içermemektedir ve kullanıcısına zarar vermeyecek şekilde üretilmiştir.

GOTS (Global Organik Tekstil Standartı)

GOTS (Global Organic Textile Standard): Bu standardın amacı üretim zinciri boyunca çevresel ve toplumsal açıdan tüketiciye güvenilir organik ürün teminatı vermektir.

TS-EN ISO 9001

ISO 9001: 2008 / Kalite Yönetimi Sistemi:

Ürün ve hizmet kalitesinde sürekliliği sağlamak ve daha iyiye ulaşmak için 1996 yılından itibaren uyguluyoruz.

ISO 14001:2004 Çevre Yönetim Sistemi:

Doğayla dost üretim politikamız doğrultusunda, olumsuz çevresel etkileri azaltmak ve kirliliği önlemek amacıyla 1999 yılından itibaren çevresel faaliyetler programlarını uyguluyoruz.

TS-EN ISO 45001

ISO 45001: 2008 / İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetimi Sistemi:

SO 45001 Sistemi kapsamında, firmamız bünyesindeçalışanların fiziksel ve zihinsel sağlığının korunmasını amaçlamaktayız.

ISO 50001:2011 Enerji Yönetimi Sistemi:

Doğayla dost üretim politikamız doğrultusunda, firmamızın enerji yönetimini azaltmak ve karbon ayak izini de küçültmek için gerekli adımları atıyoruz.

REACH

REACH (Registration, Evaluation, Authorisation and Restriction of Chemicals) ile istenen hedef, öncelikli olarak insan  ve çevre sağlığının muhafaza edilmesi, üreticilerde kimyasal maddelerle alakalı meydana gelebilecek tehlikeler hakkında farkındalık yaratarak duyarlı işletmeler yaratmaktır. İşletmemizde Reach’e uygun, insan ve çevre sağlığına duyarlı olarak üretimlerimizi gerçekleştirmekteyiz.

MARKS & SPENCER

Kalite Kontrol Laboratuvarımız “Marks & Spencer” tarafından akredite edilmiştir.