Geridönüşümlü polyester son dönemde tekstil endüstrisinde yeni üretim teknolojileri içerisinde yükselişte olmaktadır. Doğada çözünmesi uzun yıllar alan pet ürünlerin, kumaş olarak işlenmesi, sürdürülebilirlik açısından büyük fayda sağlamaktadır. Özellikle moda endüstrisinde düşük fiyatlı hızlı tüketim trendleri son kullanıcılara sürekli aşılanırken, üreticiler için de materyallerde daha düşük maliyetli üretim önem kazanmıştır.

GERİDÖNÜŞÜM TEKNOLOJİLERİ

Son dönemde çevresel materyaller kullanılarak yapılan geri dönüşümlü üretim süreçlerinin doğa bilinci açısından sağladıkları fayda ile birlikte, kumaş üretim endüstrisinde de sürdürülebilir malzeme kullanımı artmaya başlamıştır. Bu doğrultuda Geri dönüşümlü R-PET liflerinin çevresel olması, organik pamuktan üretilen kumaş liflerine oranla ekstra bir maliyet yükü getirmemesi tercih edilebilirliğini arttırmıştır. Belirli üretim standartının yakalanması sonucunda, kalite seviyesi yükselmiştir.

Global Recycle Standard

Pisa Kumaş olarak sahip olduğumuz “Global Recycle Standard” Küresel Geridönüşüm Standartı sertifikası ile R-Pet ürünlerde belirli kalite standartını yakalayan kumaş üretimini gerçekleştirmekteyiz.

GRS sertifikasyonu ise geri dönüştürülmüş içeriklerin, gözetim zincirinin, sosyal ve çevresel uygulamaların ve kimyasal sınırlamaların üçüncü taraf sertifikasyonuna yönelik gereklilikler belirleyen uluslararası, gönüllülüğe dayalı tam bir ürün standardıdır.

Koleksiyonumuzda geri dönüşümlü polyester ya da naylondan üretilmiş, mayo ve aktif spor ürünlerinde kullanılan kumaş kalitelerini aşağıda görebilirsiniz.

ANKA – %80 Geri dönüşümlü Polyamide / %20 Lycra

ALLEGRA – %83 Geri dönüşümlü Polyester / %7 Lycra

BANDUSIA RC – %82 Geri dönüşümlü Polyester / %18 Elastan

ARNICA – %85 Geri dönüşümlü Polyester %15 Elastan

Pisa Tekstil olarak, sürdürülebilirlik ve kaliteyi ön planda tutarak ürettiğimiz GOTS (Global Organik Tekstil Standartı) sertifikalı %100 yün ve yün/ipek kumaş kaliteleri sunmaktayız. GOTS sertifikası, kumaşlarımızın çevre dostu ve sosyal açıdan sorumlu üretim süreçlerine uygun olarak üretildiğini garanti eder.
GOTS sertifikalı %100 yün ve yün/ipek kumaşlarımız, organik tarım yöntemleri ile elde edilen doğal liflerden üretilir ve tüm üretim süreçlerinde çevresel etkiler minimize edilir.

SEVERNY – 70% Organik Yün / 30% İpek

ADONIS –  100% Organik Yün